Skip to main content
Skip table of contents

Receptúra

Previazanie skladovej položky a predajnej položky tak, aby sa pri predaji položky odpísalo určité množstvo tovaru zo skladu sa nazýva receptúra.

Receptúra môže byť jednoduchá, kedy sa predáva jeden kus tovaru a zároveň sa daný tovar aj v kusoch naskladňuje.

Zložená receptúra vyžaduje dopredu vytvorenie skladových položiek. Ako príklad si môžeme nastaviť jedlo, ktoré sa skladá z dvoch surovín.

Screenshot 2024-03-25 at 09.07.05.png

Prejdite na Nastavenie podnikuMenu položky a zvoľte editáciu želanej položky.

V pravej dolnej časti sa nachádza Receptúra. V nej si vyberáte, z akého skladu sa má daný tovar odpisovať v prípade že vybranú predajnú položku predáte cez pokladňu. Ak necháte možnosť podľa pokladne, položka bude reagovať na nastavenie pokladne, kde máte vybraný konkrétny sklad. Týmto nastavením si viete rozdeliť odpis tovaru na každej prevádzke rozdelene.

Ďalej si vyberáte aká skladová položka sa má pri predaji predajnej položky odpísať. Počet ingrediencií alebo produktov je voliteľný. Pre príklad použijeme skladové karty Hovädzie mäso a zemiaky. Vyberiete si množstvo, ktoré daný receptu obsahuje a položku uložíte.

Screenshot 2024-03-25 at 08.53.07.png

Následne bude pri položke ukazovať v rámci stĺpca receptúra zelený znak, čo značí že receptúra je aktívna. Takýmto spôsobom si viete skontrolovať, ktoré jedlá nemajú nastavenú receptúru, a teda sa tovar neodpisuje zo skladu.

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.