Skip to main content
Skip table of contents

Ako pracovať s vratnými obalmi

Vratným obalom je myslená 0,15 centová záloha za plastový fľaškový obal. Túto sumu predaja vratného obalu nie je možné editovať a je určená len pre potreby vratného obalu.

Vratný obal nastavíte priamo na predajnej položke v sekcii Nastavenia podnikuMenu položky a následne editácia položky cez ikonu ceruzky.

Vratny obal.png

V spodnej časti formuláru sa nachádza možnosť vratný obal. Zakliknutím sa nastaví permanentné pridanie 0,15€ vratného obalu k položke. Na túto položku sa nevzťahujú zľavy ani sa s ňou nedá manipulovať.

Vyzerať to bude nasledovne:

Screenshot_1714037667.png

Iný vratný obal napr. plastový pohár

V prípade, že predávate vratný obal v inej podobe ako zálohová fľaša v hodnote 0,15€ a chcete túto položku navrátiť v rámci vašej prevádzky a vrátiť zákazníkovi peniaze, je potrebné nastaviť takúto položku.

Bežnú položku totiž eKasa nepovoľuje vrátiť bez toho, aby bol stornovaný pôvodný doklad. Preto požadovanú položku nastavíme v rámci Menu položiek.

Obal.png

Pri tomto type vratnej položky je potrebné vybrať riadok Typ: Obal. Týmto nastavením bude povolené vrátenie tovaru bez toho, aby si systém pýtal doklad na stornovanie.

Ak chcete takýto tovar navrátiť jedným klikom, odporúčame odkliknúť možnosť “Vždy vytvoriť ako vrátenie tovaru”. Vďaka tomuto nastaveniu, ak vyberiete túto položku v rámci pridávania položky na účet, automaticky sa pridá v zápornom množstve. V tomto prípade odporúčame vytvoriť aj položku, ktorá bude bežná len na predaj Vratného poháru a následne položku na vrátenie tohto tovaru.

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.